Serwisowane biura w Warszawie – czy warto wynająć?

Zasoby powierzchni biurowych w Polsce szacowane są na ok. 11 mln m kw. Liczba ta to w głównej mierze zasługa Warszawy, która z wynikiem 5,5 mln m kw. jest największym ośrodkiem biurowym w kraju.

Biuro serwisowane – co to takiego?

Mianem biur serwisowanych określa się powierzchnie, które są znakomicie przystosowanymi, w pełni gotowymi miejscami do pracy. Przestrzeń przeznaczona na wynajem jest udostępniana wraz z pakietem różnych usług i udogodnień takich jak m.in. obsługa recepcyjna oraz dostęp do internetu, urządzeń i infrastruktury biurowej (włącznie z zapleczem gospodarczym oraz salami konferencyjnymi i służącymi do spotkań z klientami). W cenę wliczone jest też sprzątanie powierzchni. Ostateczny kształt umowy i tego, co mieści się w jej zakresie, jest ustalany przez najemcę i wynajmującego. Biura serwisowane mieszczą się zwykle w nowoczesnych biurowcach lub w kamienicach.

Biura serwisowane w Warszawie – gdzie wynająć?

Firmy szukające serwisowanego biura na wynajem w Warszawie w pierwszej kolejności sprawdzają ofertę Śródmieścia. To najbardziej reprezentacyjna dzielnica stolicy dysponująca największym potencjałem biurowym – zasoby powierzchni biurowych Śródmieścia wynoszą 1,5 mln m kw. Ogromnym powodzeniem cieszą się również lokale na Mokotowie, Woli oraz na Ochocie. Są to najlepsze w Warszawie niecentralne lokalizacje biznesowe, gdzie firmy najchętniej uruchamiają swoje siedziby.

Biuro serwisowane – kiedy warto?

Kwestie związane z wynajęciem biura należy rozpatrywać w indywidualnych kategoriach z uwzględnieniem profilu działalności firmy, jej finansowych możliwości i preferencji. Z oferty biur serwisowanych w Warszawie najbardziej opłaca się skorzystać kilkuosobowym firmom: stawiającym na dynamiczny rozwój, często zmieniającym lokalizację, pragnącym uniknąć wydatków na aranżację powierzchni biurowej lub niezainteresowanym długoterminową umową najmu. Przeważnie na wynajem biur serwisowanych decydują się młode firmy szukające elastycznych rozwiązań umożliwiających rozpoczęcie pracy „od ręki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *