Jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną?

Kiedy rozsyłanie CV na różne wymarzone stanowiska w różnych firmach oraz intensywne poszukiwania ciekawej, dobrze płatnej pracy nareszcie się nam udadzą, zostajemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli faktycznie bardzo chcielibyśmy przejść ją pozytywnie, nie możemy zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu się do niej.

Co zrobić, aby dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

Jedną z najistotniejszych elementów przygotowań do rozmowy o pracę jest research! Powinniśmy zorientować się, na czym dokładnie będzie polegała praca na przyszłym stanowisku, jaka jest misja przedsiębiorstwa, itd. Spora ilość potrzebnych nam w tym celu informacji znajdować się może na stronie internetowej firmy.

Wyjątkowo dobrym pomysłem jest sprawdzenie najczęstszych pytań zadawanych na rozmowie kwalifikacyjnej i próba odpowiedzi na nie w domowym zaciszu.

Powinniśmy również usunąć wszystkie nasze kompromitujące zdjęcia czy posty z portali społecznościowych (jeśli takie mamy).

Jeśli chodzi o strój, musi on być schludny i elegancki, a makijaż delikatny.

Po rozmowie kwalifikacyjnej

Wówczas pozostaje nam tylko czekać na informację od pracodawcy czy udało nam się otrzymać pracę. Jednak bardzo dobrze widzianą praktyką jest napisanie maila z podziękowaniem za rozmowę kwalifikacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *