Inwestowanie na giełdzie, jak zacząć?

Inwestowanie na giełdzie może przynieść bardzo wysokie zyski, jeśli do sprawy podejdziemy w odpowiedni sposób. Dobry inwestor to osoba, która charakteryzuje się systematycznością, potrafi uparcie dążyć do obranego sobie celu, a także nie ulega emocjom, zachowuje „zimną krew”.

Jak jednak zacząć swoją przygodę z inwestowaniem na giełdzie tak, aby uzyskać jak najlepsze wyniki i na tym nie stracić?

Na samym początku należy dobrze się przygotować pod względem teoretycznym, a mianowicie: o cyklach koniunkturalnych, hossie oraz bessie. Warto także zapoznać się z zasadami kupna oraz sprzedaży akcji, gdyż jest to „wiedza konieczna” dla przyszłego inwestora.

Dla początkujących poleca się lekturę „Giełda Papierów Wartościowych dla bystrzaków”, której autorem jest Tobiasz Maliński. Książka wytłumaczy w prosty sposób, czym jest giełda, jak inwestować oraz jaką obrać dla siebie dogodną strategię. Ponadto, dzięki lekturze dowiemy się do czego posłuży nam analiza techniczna i fundamentalna.

Analiza techniczna oraz analiza fundamentalna

Analiza techniczna to nic innego, jak przewidywanie kursów akcji na podstawie poziomu cen z przeszłości oraz analiza wykresów (czyli mówi, kiedy inwestować). Analiza fundamentalna z kolei, polega na prognozowaniu kursów poprzez m.in. plany oraz wypłacalność danej spółki (czyli podpowiada czy zainwestować).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *