Dotacje unijne, gdzie zacząć?

Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej wielu przedsiębiorców (właścicieli własnych firm) może pozyskać finanse na zwiększenie swojego kapitału. Proces pozyskiwania dotacji unijnych nie jest tak trudny, jak uważa spora liczba osób. Co więc należy zrobić, aby otrzymać dofinansowanie z Unii Europejskiej?

Etap pierwszy

W tym etapie musimy określić cel, na jaki będą przeznaczone środki pieniężne. Ponadto, należy podać, jakie korzyści wynikną dla nas z dofinansowania oraz przed jaki okres czasu planujemy realizować nasz projekt.

Etap drugi

W drugim etapie naszym zadaniem będzie wybranie właściwego programu działania, czyli w jaki sposób możemy osiągnąć zamierzony cel.

Etap trzeci

Etap ten polega na wyszukaniu podmiotu na stronie internetowej (podmiotem jest urząd pracy czy miasta, jakaś instytucja albo wojewoda) ogłaszającego konkurs (zgodny z wybranym przez nas sposobem działania). Po znalezieniu podmiotu wysyłamy odpowiedni wniosek.

Etap czwarty

W tym etapie składamy wniosek wraz z właściwym formularzem. Dokumenty te możemy odnaleźć na stronie internetowej dotyczącej wybranego przez nas programu działania (operacyjnego).

Etap piąty

Jest to etap, w którym czekamy (maksymalnie trzy miesiące) na ocenę naszego projektu. Jeśli będzie pozytywna, możemy przejść do działania.

dotacje unijne 2015 dotacje dla firm dotacje unijne 2014 dotacje 2015 dotacje na założenie firmy dotacje na założenie firmy 2015 dotacje unijne na rozpoczęcie działalności dotacje unijne dla firm dotacja na rozpoczęcie działalności 2015 dotacje dla rolników dotacje na rozwój firmy dotacja na rozpoczęcie działalności dotacje unijne dla rolników

dotacje na rozpoczęcie działalności dotacje dla firm 2015 dotacje unijne na rozpoczęcie działalności 2015 dotacje z urzędu pracy mapa dotacji fotowoltaika dotacje dotacje unijne dla małych firm dotacje na otwarcie firmy dotacja z urzędu pracy dotacje z unii europejskiej dotacje unijne dla rolników 2015 dotacja celowa dotacje unijne dla firm 2015 dotacje dla rolników 2015 dotacja na rozwój firmy dotacja na założenie firmy dotacje na rozwój firmy 2015 dotacje ue dotacje dla młodych rolników dotacje z urzędu pracy 2015

dotacje na innowacje dotacje 2014 dotacje unijne 2015 dla rolników dotacje celowe dotacje dla bezrobotnych dotacje unijne 2015 na założenie firmy dotacje na otwarcie firmy 2015 unijne dotacje dotacje dla nowych firm dotacje na działalność gospodarczą 2015 dotacje unijne wrocław ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego dotacje dotacja z urzędu pracy 2015 dotacja na otwarcie firmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *