Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie, inaczej SEO (Search Engine Optimization), należy do działów związanych z informatyką. Jego celem jest zapewnienie naszej stronie internetowej (bądź stronie internetowej naszej firmy) jak najwyższej pozycji w wyszukiwaniu.

Na czym polega pozycjonowanie?

Pozycjonowanie polega na zoptymalizowaniu naszej strony internetowej, czyli stworzeniu jak najlepszych jakościowo treści wraz z kodem programistycznym. Do tego procesu zalicza się np. zmiany techniczne, w układzie tekstów, poprawę jakości zdjęć.

Pozycjonowanie witryny internetowej w internecie

Działania SEO wykonywane są również poza stroną internetową, ale także jej dotyczą. Chodzi tutaj o zamieszczanie na innych witrynach internetowych „wizytówek” naszej firmy przez wynajętą do tego grupę informatyków. „Wizytówki” te ukazują naszą firmę w dobrym świetle, pomagają naszym przyszłym klientom w jej odnalezieniu oraz zapewniają nam więcej odwiedzających, co „podnosi” stronę internetową naszego przedsiębiorstwa w górę w wynikach wyszukiwania.

Podsumowując, jeżeli naszym celem jest rozgłos w internecie oraz zwiększenie popularności naszej strony internetowej czy ilości odwiedzających, powinniśmy zainwestować w usługę pozycjonowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *