Bitcoin – co to jest?

Bitcoin to forma waluty cyfrowej, tworzona jest elektronicznie. W porównaniu do innych walut (takich, jak np. euro czy polski złoty), Bitcoin (BTC) nie stanowi własności żadnego państwa. Dzięki zdecentralizowaniu BTC, możliwe jest wysyłanie środków przez internet bez pośredników oraz udziału banków.

Czym wyróżnia się Bitcoin?

Ze względu na brak centralnej instytucji emisyjnej oraz zależności od banków, BTC stanowi walutę, którą możemy wysyłać bez jakichkolwiek prowizji, limitów czasowych oraz ograniczeń narzucanych przez niedostatecznie rozwiniętą technologię.

Jak działa Bitcoin?

Jest to waluta internetowa, działająca dzięki sieci peer-to-peer (P2P), co oznacza, że każdy jej użytkownik ma takie same uprawnienia, a także nikt nie kontroluje ani nie nadzoruje BTC. Transakcje są zabezpieczone za pomocą technologii „blockchain” (zapewnia to ochronę przed hakerami). Dzięki Bitcoin możemy płacić za coraz więcej dóbr!  Bitcoin to waluta anonimowa, lecz wszystkie działania użytkowników są jawne.

Podsumowując, wartość BTC jest ustalana na podstawie gry popytu i podaży, nie jest możliwe jego drukowanie (za jego generowanie odpowiadają informatycy), nie dotyczy go inflacja (ogólny wzrost cen).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *