Wypowiedzenie umowy o pracę, co powinno zawierać?

W obecnych czasach rzadko zdarza się pracować całe życie w jednej firmie. Aby zdobywać doświadczenie zawodowe, należy szukać wyzwań, które może dostarczyć nam nowa lepsza praca. Co jednak zrobić, w przypadku gdy chcemy rozwiązać umowę z pracodawcą?

Wypowiedzenie – jak powinno być sformułowane oraz co powinno zawierać?

Wypowiedzenie umowy o pracę powinno rozpoczynać się od odpowiedniego nagłówka informującego pracodawcę o celu, w jakim składamy mu ów dokument. Ponadto, nie możemy zapomnieć, aby umieścić w wypowiedzeniu daty oraz miejscowości, naszych danych (imię, nazwisko). Co więcej, należy również podać dane pracodawcy lub firmy, w której jesteśmy zatrudnieni. Konieczne jest także poinformowanie w wypowiedzeniu jaki rodzaj umowy chcielibyśmy rozwiązać. Musimy również podać długość okresu wypowiedzenia.

Szczegóły, o których także nie możemy zapomnieć przy formułowaniu wypowiedzenia

Na dole strony wypowiedzenia powinniśmy zostawić wystarczająco miejsca, aby nasz pracodawca mógł potwierdzić otrzymanie dokumentu oraz złożyć swój podpis.

Warto używać zwrotów grzecznościowych, abyśmy zostali zapamiętani jako osoby uprzejme. To bardzo ważne, gdyż przyszły pracodawca może szukać o nas informacji w poprzednim miejscu pracy.

Wypowiedzenie umowy o pracę, co powinno zawierać?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *